De MINI Cooper SE (2026) is de nieuwste volledig elektrische 3‑deurs hatch van MINI, die het compacte erfgoed van het merk combineert met een moderne 54,2 kWh‑accu, tot 160 kW (218 pk) en een WLTP‑bereik tot 400 km. De vernieuwde beeldset (5 nov 2026) toont een British Racing Green‑lak en de John Cooper Works‑uitvoering, terwijl officiële Duitse materialen prijzen en volledige technische gegevens vermelden.

Belangrijkste feiten in één oogopslag

  • Status: in de verkoop (fabrikantmaterialen en brochures gepubliceerd)
  • Wereldpremière / persupdate: 5 nov 2026 (BMW Group persbericht met nieuwe beelden)
  • Marktlancering / bestelstart in Duitsland en Oostenrijk: nog niet aangekondigd
  • Prijs (Duitsland): MINI Cooper SE (basis) incl. 19% btw — 30.700,00 € (voertuigbasisprijs incl. 19% MwSt.); Gesamtpreis 31.650,00 € (incl. gereedheidsvergoeding)
  • Aandrijflijn: elektrisch, eén motor — tot 160 kW (218 pk)
  • Accu / laden: 54,2 kWh bruto / 49,2 kWh netto; AC laden tot 11 kW, DC snelladen tot 95 kW
  • Actieradius / verbruik: WLTP‑bereik 385–400 km; gecombineerd WLTP‑verbruik 14,7–14,6 kWh/100 km
  • Afmetingen / gewicht: lengte 3.858 mm; wielbasis 2.526 mm; koffer 210–800 L; leeggewicht ca. 1.680 kg

Versies en technische specificaties

Versie Vermogen Accu WLTP‑bereik 0–100 km/h / topsnelheid
Cooper SE (J01) 160 kW (218 pk) 54,2 kWh (bruto) / 49,2 kWh (netto) 385–400 km 6,7 s / 170 km/h

Ontwerp en interieur

MINI presenteerde de Cooper SE in een nieuwe British Racing Green‑lak in het persbericht van 5 nov 2026; de gepresenteerde beelden tonen de John Cooper Works‑uitvoering. De Cooper SE blijft een compacte 3‑deurs hatch met de kenmerkende verhoudingen van MINI, een korte overhang‑architectuur en een interieurindeling die een koffervolume van 210–800 liter (achterbank neergeklapt) mogelijk maakt. Genoemde uitrustingsniveaus omvatten Essential, Classic, Favoured en een geprijsde John Cooper Works‑optie.

Techniek en aandrijving

De Cooper SE gebruikt een enkele elektromotor die tot 160 kW (218 pk) levert en een accu van 54,2 kWh bruto (49,2 kWh netto). Fabrieksopgaven geven een gecombineerd WLTP‑verbruik van ongeveer 14,7–14,6 kWh/100 km en een WLTP‑bereik tussen 385 en 400 km. Laadcapaciteit wordt opgegeven tot 11 kW AC en tot 95 kW DC snelladen.

Prijzen en marktlancering (Duitsland & Oostenrijk)

Voor Duitsland vermeldt de officiële brochure de Cooper SE‑basisprijs (incl. 19% btw) als 30.700,00 € (voertuigbasisprijs incl. 19% MwSt.); Gesamtpreis 31.650,00 € (incl. gereedheidsvergoeding). Officiële brochures en technische gegevens voor Duitsland en Oostenrijk zijn gepubliceerd door MINI; de Oostenrijkse brochure en uitrustings-/pakketinformatie zijn beschikbaar maar een Oostenrijkse basisprijs is in deze dataset niet opgenomen. Marktlanceringdata en bestelstarten in Duitsland en Oostenrijk zijn nog niet aangekondigd.

Concurrenten (Duitsland & Oostenrijk)

Directe concurrenten voor de Duitse en Oostenrijkse markt die in de materialen worden genoemd omvatten de Fiat 500e, Peugeot e‑208 (en e‑2008‑familie), Opel Corsa Electric, Cupra Born, Renault 5 E‑Tech en compacte EV‑aanbiedingen van Smart (en vergelijkbare stads‑EV’s). Dit zijn de modellen die kopers en dealers moeten overwegen bij het vergelijken van grootte, bereik en prijs binnen het segment van compacte elektrische hatchbacks.

Veelgestelde vragen

Wanneer komt de MINI Cooper SE uit?

Marktlanceringdata en bestelstarten voor Duitsland en Oostenrijk zijn nog niet aangekondigd; MINI publiceerde bijgewerkte persmaterialen op 5 nov 2026.

Hoeveel kost de MINI Cooper SE?

Duitsland: Cooper SE basisprijs (incl. 19% btw) — 30.700,00 € (voertuigbasisprijs incl. 19% MwSt.); Gesamtpreis 31.650,00 € (incl. gereedheidsvergoeding). Oostenrijkse verkoopprijzen zijn niet vermeld in de verstrekte gegevens.

Welke actieradius heeft de MINI Cooper SE?

Fabrikant‑WLTP‑cijfers geven een bereik van 385–400 km en een gecombineerd WLTP‑verbruik van ongeveer 14,7–14,6 kWh/100 km.

Welke accu en laadsnelheden heeft hij?

De Cooper SE gebruikt een 54,2 kWh bruto (49,2 kWh netto) accu, met AC‑laden tot 11 kW en DC‑snelladen tot 95 kW (fabrikantopgaven).

Welke uitvoeringen zijn beschikbaar?

Gepubliceerde uitvoeringsnamen omvatten Essential, Classic, Favoured en een geprijsde John Cooper Works (JCW)‑uitvoering; gedetailleerde optie‑ en pakketprijzen staan in de officiële brochures.

Waar wordt de MINI Cooper SE geproduceerd?

Productie vindt plaats bij Spotlight Automotive Ltd., Zhangjiagang, Jiangsu (China), volgens de verstrekte productinformatie.

Hoe groot is de MINI Cooper SE?

Vermelde afmetingen: lengte 3.858 mm; breedte 1.756 mm; hoogte 1.460 mm; wielbasis 2.526 mm; koffer 210–800 L; leeggewicht voor de SE ca. 1.680 kg.

MINI Cooper SE (2026) details — elektrische auto’s op WorldTrader24 →

Status: 2026-11-08. Deze pagina wordt bijgewerkt zodra de fabrikant nieuwe informatie publiceert.