Lynk & Co 07 GT to pierwszy seryjny model marki w segmencie sport‑touring (shooting‑brake), łączący niskie, atletyczne proporcje z układem zaprojektowanym pod podróże oraz wysokowydajną architekturą plug‑in hybrid. Zaprezentowany w Chinach w czerwcu 2026 r. i pokazany europejskiej publiczności na Paris Motor Show w październiku, Lynk & Co deklaruje planowany debiut w Europie w 2027 r.; lokalne ceny i daty rozpoczęcia zamówień w Niemczech i Austrii nie zostały jeszcze opublikowane.
Kluczowe fakty w skrócie
- Status: zaprezentowany (światowa premiera 29 czerwca 2026 r. w Chinach).
- Start w Europie: planowany na 2027 r.; daty rozpoczęcia zamówień i sprzedaży w Niemczech/Austrii nie zostały jeszcze ogłoszone.
- Pozycjonowanie: pierwszy seryjny model Lynk & Co w układzie sport‑touring (shooting‑brake).
- Układ napędowy (specyfikacja chińska): EM‑P plug‑in hybrid z baterią LFP 28,3 kWh; moce do ≈390 kW (≈523 KM) w układzie AWD.
- Zasięg elektryczny (CLTC Chiny): do ≈200 km (2WD) / ≈170 km (AWD); łączne wartości zasięgu według CLTC raportowane do ≈1 422 km (specyfikacja chińska).
- Osiągi (specyfikacja chińska): 0–100 km/h ≈5,5 s (2WD) / ≈4,0 s (AWD).
- Wymiary (specyfikacja chińska): długość 4 846 mm (4 866 mm z pakietem sportowym) × szer. 1 900 mm × wys. 1 485 mm; rozstaw osi 2 843 mm.
Wersje i specyfikacje (specyfikacja chińska)
| Wersja / Pozycja | Specyfikacja |
|---|---|
| Układ napędowy | EM‑P plug‑in hybrid (specjalny silnik hybrydowy 1,5‑litrowy z turbodoładowaniem + silnik(i) elektryczny(e)); bateria LFP 28,3 kWh (specyfikacja chińska) |
| Moc (specyfikacja chińska) | ≈300 kW (≈402 KM) 2WD/silnik przedni lub ≈390 kW (≈523 KM) AWD (wersja flagowa) |
| Zasięg elektryczny (CLTC Chiny) | Do ≈200 km (2WD) / ≈170 km (AWD) |
| 0–100 km/h (specyfikacja chińska) | ≈5,5 s (2WD) / ≈4,0 s (AWD) |
| Wymiary (D×S×W / rozstaw osi) | 4 846 mm (4 866 mm z pakietem sportowym) × 1 900 mm × 1 485 mm; rozstaw osi 2 843 mm |
Projekt i wnętrze
07 GT przedstawiany jest jako pierwszy shooting‑brake Lynk & Co z niskimi, atletycznymi proporcjami i wnętrzem zaprojektowanym z myślą o podróżach. Wyższe poziomy wyposażenia na rynku chińskim oferują wizualne akcenty sportowe, takie jak opcjonalne skrzydło tylne z włókna węglowego oraz pakiet sportowy, który wydłuża całkowitą długość o 20 mm; europejskie specyfikacje wnętrza i wykończenia zostaną dostosowane i nie zostały jeszcze opublikowane.
Technologia i napęd
Specyfikacja startowa w Chinach wykorzystuje inteligentną architekturę plug‑in hybrid EM‑P Lynk & Co z 1,5‑litrowym turbodoładowanym silnikiem zaprojektowanym do pracy w hybrydzie, silnikami elektrycznymi oraz baterią LFP 28,3 kWh (specyfikacja chińska). Auta na rynek chiński oferują opcje flagowe o wysokich osiągach (zgłaszane do ≈390 kW / ≈523 KM), zawieszenie magnetoreologiczne w wyższych wersjach oraz zaawansowane urządzenia kokpitu/ADAS, w tym LiDAR w konfiguracji startowej dla Chin; oczekuje się europejskich adaptacji technicznych i regulacyjnych, które nie zostały jeszcze szczegółowo opisane.



